Hastanemizden Haberler

YALOVA DEVLET HASTANESİNE GASTROENTOLOJİ UZMANI ATANDIYalova Devlet Hastanesi ne ataması yapılan Gastroenteroloji Uzmanı Dr.
Uğur Korkmaz görevine başladı.

Yalova Devlet Hastanesi ne ataması yapılan Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Uğur Korkmaz görevine başladı. Hazım sistemi, karaciğer, safra yolları ve pankreas hastalıkları ile bunların endoskopik tetkik ve tedavileriyle ilgili uzmanlık alanı olan gastroenteroloji alanında bir hekimin ilimizde göreve başlaması Yalova halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Dr. Uğur Korkmaz Kimdir
1977 Osmaniye doğumlu olan Korkmaz, 2002 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi mezunu. Aynı üniversiteden 2007 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olarak mezun olan Korkmaz, Şubat 2008 tarihinde Düzce Atatürk Devlet Hastanesi nde İç Hastalıkları uzmanı olarak göreve başladı.


Mayıs 2008 yandal sınavı ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Gastroenteroloji bölümüne yerleşen Korkmaz, Aralık 2008 tarihinde yapılan yandal sınavı ile Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı nda Şubat 2009 tarihinde yandal araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Dr. Uğur Korkmaz Kocaeli Üniversitesi nden mezun olduktan hemen sonra Sağlık Bakanlığı tarafından Yalova Devlet Hastanesi ne atandı.