Hastanemizden Haberler

RANDEVU SİSTEMİNDE YENİ DONEMYalova Milletvekili Temel Coşkun dan yeni bir sağlık hizmeti müjdesi daha geldi. Mileltvekili Coşkun Yalova Kamu Hastanelerinde sağlık hizmetine erişiminin kolaylaştırılması amacıyla merkezi randevu sisteminde yeni değişikliklere gittiğni ifade etti. 

Bilindiği gibi MHRS adı verilen sistemle vatandaşlar, Türkiye nin her yerinden 182 nolu hattan veya internetten istediği hastaneden ve doktordan randevu alabilmekteydi. Ancak hastanelere başvurularda randevu alma alışkanlığının yerleşmemiş olması nedeniyle uzun süre bekleyen vatandaşlar da sıkıntı çekmekteydi. Yalova Kamu Hastaneleri Birliği bu durumun önüne geçmek için yeni bir uygulama başlattı. Artık yeni düzenlemeye göre hastaneye randevusuz gelen vatandaşın bir sonraki gelişi için MHRS sistemine kayıtlar hastane içinde de yapılabilecek. Bu amaçla çalışmalarını hızlı ve kaliteli bir şekilde tamamlayan Yalova Devlet Hastanesi de vatandaşların bir dahaki gelişlerinde aynı sıkıntıyı çekmemesi için özel personel görevlendirdi.

Uygulama ile ilgili bilgi veren AK Parti milletvekili Temel Coşkun, gerek vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alması gerekse de sistemin kullanım amacına daha verimli ulaşması amacıyla Yalova Devlet Hastanemizde MHRS kayıtlarını yapacak personellerin görevlendirilmesi sağlandı. Hastaneye gelip muayene olan vatandaşımız bir sonraki gelişi için 182 nolu hattan veya internetten randevu almakta zorlanıyorsa biz kendisine bizzat hastanede hemen yardımcı olunmasını sağlayacağız. zellikle yaşlı ve yardıma ihtiyacı olan hastalarımızın taleplerini bu sayede karşılamış olacağız. Böylelikle hastalar saatlerce muayene sırası beklemeyecek ve hastanemizden daha hızlı hizmet almış olacak şeklinde konuştu.

Bakanlığın kurduğu merkezi sistemin hedefleri sebebiyle vatandaşın hastane telefonlarından randevu taleplerinin teknik olarak karşılanmasının mümkün olmadığının altını çizen Yalova Milletvekili Temel Coşkun, burada asıl amaç, merkezi randevuların en kapsamlı ve en iyi şekilde vatandaşımıza sunulması, hastanelerdeki sıra bekleme meselesinin en aza indirilmesi ve halkımızda randevu alma konusunda bir farkındalığın oluşturulmasıdır dedi.