Hastanemizden Haberler

YALOVA DEVLET HASTANESİNDE DİJİTAL DEVRİMYalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ahmet Altıner, "Dijital devrim niteliğindeki son teknolojik gelişme sayesinde Yalova Devlet Hastanesi ne başvuran hastalar, röntgen görüntülerini ve laboratuvar sonuçlarını akıllı cep telefonu veya tablet bilgisayarlardan rahatlıkla görebilecek" dedi.

Altıner, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye de 81 ilde bini aşkın devlet hastanesi içinde Türkiye nin ilk ve tek interaktif android uygulamasının, Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Yalova Devlet Hastanesi nde başlatıldığını bildirdi.

Yalova Devlet Hastanesi ve Yalova Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı diğer hastanelerde 7 aydır bazı yenilikler yapmaya çalıştıklarını dile getiren Altıner, şöyle devam etti:

 "Fiziki şartların iyileştirilmesinin yanı sıra işlevsel şartları da daha iyi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda teknolojiyi son noktasına kadar kullanmak istiyoruz. Toplumumuzda mobil telefonlar, akıllı telefonlar yaygınlaştı. zellikle genç nesile yenilikler sunmamız gerekiyor. Onlar bunu çok aktif kullanıyor. Mobil ortamını kullanmak isteyen tüm hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza bu imkanı sağlamak için android işletim sisteminde yeni bir uygulama başlattık. Sadece hastanedeki sabit bilgisayarlardan değil, aynı şekilde doktor ve hemşirenin kullanabileceği gibi hasta yakınlarının da kullanabileceği çok yönlü bir platform olarak hazırladık."

 

 Uygulamanın devrim niteliğinde bir çalışma olduğuna dikkati çeken Altıner, doktorların evinden ilaç ekleyebileceğini, gece nöbette veya her an her yerde tatile gitmiş olsa bile hastasını an be an takip edebileceğini anlattı.

Altıner, bilişim teknolojisinin sonuna kadar kullanılacağı bu uygulamanın, hastalar için çok yararlı olacağını düşündüklerini ifade ederek, "Dijital devrim niteliğindeki son teknolojik gelişme sayesinde Yalova Devlet Hastanesi ne başvuran hastalar, röntgen görüntülerini ve laboratuvar sonuçlarını akıllı cep telefonu veya tablet bilgisayarlardan rahatlıkla görebilecek. Hangi saatte ve nerede olursa olsun hastanenin hekimleri de bu sayede hastalarını takip edebilecek" diye konuştu.