Hastanemizden Haberler

YALOVA DEVLET HASTANESİ BAŞTAN AYAĞA YENİLENDİYalova Devlet Hastanesi Baştan Ayağa Yenilendi
Yalova halkı artık daha kaliteli sağlık hizmeti alıyor. 11 ay önce kurulan Yalova İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Yalova Devlet Hastanesini baştan ayağa yeniledi. Her açıklamalarında daha kaliteli sağlık hizmeti için çalıştıklarını belirten Yalova İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ahmet Altıner ile İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Fatih Seyran Devlet Hastanesi ni yaşlılar haftası nedeniyle ziyaret eden AK Parti Milletvekili Temel Coşkun a yaptıkları icraatlar hakkında bilgi verdi. Yaşlıları ve diğer hastaları ziyaret edip acil şifalar dileyen Coşkun Devlet Hastanemizin özel hastanelerden hiçbir farkı yok. Gerçekleştirdikleri hizmetlerden ötürü Dr.Ahmet Altıner e ve ekibine teşekkür ederim dedi.
Genel Sekreterlik ten yapılan açıklamada gerçekleştirilen icraatlar ve yapılan yenilikler şöyle sıralandı:
1. 200 e yakın refakatçi koltuklarımız yenilenmiştir.  Refakatçi koltuklarımız dinlenmek için çok daha uygun şekildedir.
2.Hekimlerimnizin ve hastalarımızın kullandığı tüm poliklinik mobilyaları yenilenmiştir. Kırık-dökük, yıpranmış olan polikliniklerimizin tamamında muayene masaları, yeni hasta koltukları ve tefrişatı gerçekleştirilmiştir.  Ayrıca çocuk polikliniklerimiz yaptığımız sempatik dekorasyonlarla çekici hale getirilmiştir.
3.Emzirme odamız büyütülmüş, tamamen yeniden dekore edilmiş,  anne ve çocuklar için cazip ve nitelikli hale getirilmiştir.  
4.Açıldığı günden bu yana yaklaşık 8 senedir kullandığımız hasta yatakları artık ihtiyaca cevap veremiyor düşüncesiyle tamamen yenilenmiş, 200 e yakın 4 motorlu modern yetişkin hasta yatakları alınmıştır. Ayrıca çocuk yataklarının siparişi verilmiş olup 1 ay içerisinde tüm çocuk yatakları da yenilenecektir.
5.Hasta odalarında bulunan yemek masalarının tamamı yenilenmiştir.
6. Hasta odalarında bulunan komodinlerinin tamamı yenilenmiştir.
7.Çıkan eski refakatçi koltukları kaplatılarak servis girişlerinde değerlendirilmiş ve bekleme salonlarındaki hasta memnuniyeti artırılmıştır.
8.Fizik tedavi ünitemiz hastane içindeki dar ortamdan İsmetpaşa daki ek binaya alınarak hasta ve yakınları için bekleme salonu sağlanmıştır. Kabin sayısı 8 den 14 e çıkarılmıştır. Tüm fizik tedavi cihazları, kabin yatak ve koltukları tamamen yenilenmiştir. Bu sayede kapasite artırılmış ve randevu süreleri 2-3 aydan günlüğe-haftalığa indirilmiştir.
9.Hekimlerimizin poliklinik oda sayısı 48 den 66 ya çıkarılmıştır.18 yeni poliklinik odası tamamen yeniden yapılmış ve tefriş edilmiştir. Bu sayede günden güne artan hasta talebi önemli ölçüde bekleme süreleri azaltılarak karşılanmıştır.
10.Çıkan eski hasta yataklarımız evde sağlık biriminin tespit ettiği evde yatalak olan hastalarımıza verilmek suretiyle onlara da sosyal ve maddi fayda sağlanmıştır. 40 hastaya eve yatak verilmiş ve bu yataklar hastane imkânlarıyla kendilerine ulaştırılmış.
11.Sağlık çalışanlarımızın personel dolapları tamamen yenilenmiştir. Bu sayede çalışanlarımızın memnuniyeti artırılmıştır.
12.Hastanedeki tüm perdeler modern zebra stor şeklinde yenilenmiş ve odalarımız daha güzel ve kullanışlı bir görünüme kavuşturulmuştur.
13.Laboratuvar alanlarımızın yeri değiştirilip, daha büyük bir alanda gerek fiziki altyapısı gerekse tıbbi cihazları açısından en ideal şekilde yenilenmesi sağlanmıştır.
14. Giriş bekleme alanı koltuklarının yüzeyleri ve renkleri hasta memnuniyeti için tamamen yenilenmiştir.
15.Servislerde açılacak 1. Basamak (yani ara yoğun bakım) yoğun bakım odalarına, özellikli malzeme dolapları konulmuş ve tıbbi altyapı hazırlığı yaptırılmıştır. Bu sayede yoğun bakım kapasitesi artırılmış olup dış sevklerde azalma sağlanması hedeflenmektedir. Her katta 5 olmak üzere 20 yeni yatak kapasitesi ile 1 Kasımdan itibaren sistemi hizmete geçireceğiz.
16.Hastanemize son 1 yıl içinde çok önemli birçok tıbbı cihaz alınmıştır. Bunlar arasında plazma kinetik, transfer sedyeleri, aspiratör cihazları, EKG cihazları sayılabilir.
17.Röntgende CR sistemi ile dijital devrim gerçekleştirilmiştir. Bu sayede tüm görüntüleme sonuçlarının bilgisayarda tutularak hem hasta için hem de hekim için kolayca arşivlenmesi ve değerlendirilmesi sağlanmıştır.
18.Hastanenenin yaklaşık 20 bin metrekarelik; hasta odalarından polikliniklere, bekleme salonlarından koridorlara kadar tüm kapalı alanları baştan ayağa boyanacaktır. nümüzdeki hafta boya-badana işi başlayacaktır. Yaklaşık 2 ay içinde de bitirilmesi hedeflenmektedir.
19.İnternet sitesi yenilenmiştir. Hastalarımız filmlerini ve tahlillerini artık internet sitesinden görebilmektedir. Ayrıca Türkiye de ilk kez 1000 i aşan hastane içinde Yalova Devlet Hastanesi nin akıllı telefonlardan kendilerine ait tetkik ve tahlilleri görebildikleri, randevu alabildikleri bir sistem android uygulama olarak hayata geçirilmiştir. Android cep telefonlarında kullanılan bu yeni sistem için Iphone uygulamasının yazılımı da tamamlanmış olup önümüzdeki hafta Iphone cep telefonlarında da sistem aktif hale getirilecektir.
Hizmet kalitesinde çıtayı sürekli yükseltmek için tüm sağlık personeliyle beraber daha çok çalışacaklarını belirten Altıner Gerek Yalova Devlet Hastanesi için, Gerek Çınarcık Devlet Hastanesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezimiz için yeni ve çok önemli diğer projelerimizi de önümüzdeki ay sizlerle paylaşacağız dedi. Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği ve tüm hastane yöneticilerine teşekkür eden Milletvekili Coşkun ise Sağlıkta çağ atlayan ülkemizde çok şükür ilimizde de adeta sağlık hizmetlerimizde bir şahlanış olmuştur. Halkımızın memnuniyeti bizim de memnuniyetimizdir ifadelerini kullandı. Ziyarette Başhekim vekili Uzm. Dr. Faruk Çavdar, yönetim ekibinden Sevgi Deniz, Kenan Türkmen, Fatih Aktan, İbrahim Oktay, Kevser Varol ile Meral Karataş da hazır bulundu.
http://yalova77.com/tr-TR/haberler/630/yalova-devlet-hastanesi-bastan-ayaga-yenilendi

http://www.yalovapusula.com/haberdetay/Yalova-Devlet-Hastanesi-Bastan-Ayaga-Yenilendi/779