Hastanemizden Haberler

YALOVA CENNETİ İÇİN SAĞLIK TURİZM TOPLANTISI YAPILDIPanel kapsamında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ahmet ALTINER, Termal Belediye Başkanı İsmail ATİK, Yalova Belediye Başkanı Yakup KOÇAL, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi ERUSLU, AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural KAVUNCU, AK Parti Yalova Milletvekili Temel ÇOŞKUN tarafından protokol konuşmaları yapıldı.

Yalova nın önünde çok iyi fırsatlar da  olduğunu belirten Vali Esengül CİVELEK Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Termal Turizm Bölgesi nde yaptığı planlama çalışmasında turizm için yaklaşık 12 bin, sağlık turizmi için yaklaşık 4 bin yatak öngörmektedir. Termal Turizm Bölgesi nde de 3 bin 500 kişinin istihdamı planlanmaktadır. Bu fırsatın Yalova tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Yemyeşil bitki örtüsüyle, tarihi değeriyle, şifalı sularıyla hayat iksiri Termal i ve son yıllarda özel sektör yatırımlarıyla doğa ve kaplıca turizminde ilerleme ve gelişme kaydeden Armutlu yu sağlık turizmi açısından özel sektör için cazibe merkezleri olarak düşünüyorum diye ifade etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ahmet Altıner şunları kaydetti:

"Ülkemizde bilindiği gibi sağlıkta dönüşüm süreci devam etmekte. Bunun da en büyük yükünü sağlık çalışanları çekiyor. Sağlık çalışanlarında öyle bir şey görüyoruz ki; yıllık izinlerinde bile başka ülkelere sağlık taşımaya çalışıyorlar. Biz bugüne kadar sağlık turizmini, başka ülkelere sağlık çalışanlarımızın gitmesi ve onlara yardım etmek olarak algıladık. Ama işin bir de başka boyutu var. Bizim ülkemiz cennet bir ülke. Yaz aylarında Yalova nın sokaklarını fark eden birçok insana rastlıyoruz. İnşallah daha fazla çalışarak bunu tüm dünyaya tanıtabiliriz" dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu da son 10 yılda ülkede büyük değişimler olduğunu belirterek, tedavi kurgusunun sağlık turizminin gerektirdiği düzeyde olması gerektiğini vurguladı.

Toplantı kapsamında 3 ayrı oturum yapıldı. İlk oturumda Türkiye de Sağlık Turizmi görüşüldü. İlk oturuma Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı ndan Dr. Ahmet Cömert başkanlık etti. İlk oturumda Kamu Hastanesi Kurumu Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Dr. Aziz Küçük, Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Paç ve Uluslararası Emitt Sağlık Turizmi Organizasyon Danışmanı Ergün Güvenç gerçekleştirdi.

İlk oturum ardından Termal Kaplıca tesisleri bünyesinde Fizik Tedavi Ünitesi nin açılışı Vali Esengül CİVELEK ve İl Protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi

http://www.yalovapusula.com/haberdetay/YALOVA-ICIN--quot;SAGLIK-TURIZM-quot;-TOPLANTISI-YAPILDI/968

http://www.sondakika.com/haber/haber-yalova-cenneti-icin-saglik-turizmi-toplantisi-5322553/

http://www.manset.com.tr/ dizayn=haber_detay&id=7233