Hastanemizden Haberler

YILIN HEMŞİRESİSağlık Bakanlığı,12 Mayıs  Dünya Hemşire ve Ebeler Günü dolayısıyla Ankara da yılın hemşire ve ebeleri için ödül töreni düzenledi. Türkiye nin 81 ilini temsilen Ankara ya gelen hemşire ve ebeler Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu nun da katıldığı törende ödüllerini aldı.

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasında Bir hekimin, bir ebenin, bir hemşirenin hakkının matematiksel bir değeri olduğuna inanmıyorum. Bunun parasal ya da matematiksel bir karşılığı olduğu kanaatinde değilim ve bunun ödeneceğine de inanmıyorum. Bizim medeniyetimizin bir ölçüsü, bir mesajı var: Sizlerin en hayırlınız insanlara en çok yararlı olanınızdır. Biz insanlara en çok yararlı olabilen, en çok faydalı olabilen hatta bazen bütün malını mülkümü versem de şu ızdıraptan kurtulabilsem denilen bir alanı dolduran ve bu anlamda insana, insanlığa hizmet eden bir mesleğin mensuplarısınız. İstiyoruz ki koşullarınız daha iyi olsun. Biz de bu konuda emek sarf ediyoruz ama bu milletin imkânlarıyla bu millete dönüyoruz. İmkânlarımızı sizler adına, tüm sağlık çalışanları adına daha iyi değerlendirebilmek için çalışıyoruz. Severek, onur duyarak, vicdani sorumluluklarınızı ön planda tutarak, geceli gündüzlü yaptığınız bu mesleğin diğer boyutundaki mutluluğunuza da memnuniyetinize de katkı sağlamayı gönülden arzu ettiğimizi bilmenizi isterim.     ifadesini kullandı.

Sayın Bakan konuşmasının ardından görev yaptıkları illerde yılın hemşire / ebesi seçilenlere plaketlerini verdi.

İlimizi temsilen seçilen Ebe Yasemin Dalgıç ; 2009 yılında Yalova Altınova Tokmak Köyü Sağlık Evinde ebe olarak göreve başladı. 2012 yılında gönüllü olarak Yalova Devlet Hastanesi Acil Serviste çalışmaya başladı halen görevine burada devam etmektedir.

Bunun yanı sıra gönüllü olarak 2009 yılından bu yana Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi nde ( UMKE ) görev yapmakta. Bursa, Çanakkale, Bilecik, Balıkesir ve Yalova olmak üzere yapılan tüm kamp ve tatbikatlara katıldı. 2011 yılında Van Depreminde, 2013 yılında Şanlıurfa Akçakale sahra hastanesinde, yine 2013 yılında Kilis ncüpınar Suriye sınırında gönüllü olarak görev yaptı.

dülü alan ekip arkadaşımızı tebrik ediyor, meslek hayatın da başarılarının devamını diliyoruz.