Hastanemizden Haberler

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDIYalova Devlet Hastanesi bünyesinde daha önce hizmete girmiş olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Yalova Merkez Kazım Karabekir Mahallesi Şehit Omer Faydalı Caddesi Ova Sokakta bulunan yeni binasında hizmete girdi.

Binanın açılış töreni 13.03.2014 günü saat 14:30 Valimiz Sayın Selim Cebiroğlu nun himayesi ve katılımları ile gerçekleşmiştir. Açılış törenimize Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ünal Küçükyılmaz, İl Sağlık Müdürü Ali Daştan ve protokol üyelerinin yanı sıra hasta yakınları, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katılmıştır. Açılış töreni konuşmalar, hasta etkinlikleri, sergi ve ikramların ardından kurdele kesimi ve bina gezisinin ardından tamamlanmıştır. Sergide hastaların uğraş terapilerinde yapmış oldukları tablo, takı vb. çalışmaları ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.

Yeni binamız 3 kat + bodrum ve terastan oluşan müstakil bahçeli bir yapıdır. Merkezimizde Giriş ve karşılama alanı, Grup terapi alanı, Uğraş terapi odaları/rehabilitasyon alanı, Kütüphane ve okuma salonu, Yemek alanı ve beceri eğitimi mutfağı, Çok amaçlı salon, Tedavi ve gözlem odası, Spor alanları, Görüşme odası, Ekip Çalışma Odası ve diğer donatı alanları bulunmaktadır.  

Merkezimizde hastalarımıza hizmet vermek üzere 1 uzman psikiyatrist, 1 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 hemşire, 1 sekreter, 1 güvenlik görevlisi ve 2 temizlik görevlisi çalışmaktadır.