Hastanemizden Haberler

Yalova Devlet Hastanesinde Organ Bağışı21.01.2016 Tarihinde Yalova ili Merkez Araştırma sahili bölgesinde silahla yaralama sonucu hayatını kaybederek beyin ölümü gerçekleşen mer Keleşoğlu nun organları ailesinin bağışı ile nakil bekleyen üç kişiye hayat verecek.

Yalova da Devlet hastanesinde yaşam mücadelesini kaybeden 1978 doğumlu mer Keleşoğlu Yalova Kapalı pazarında arabası ile taşımacılık yapardu.

Hastanede iki gün yaşam savaşı veren Keleşoğlu nun beyin ölümü gerçekleşince ailesi başka insanlar ölmesin diye organlarını bağışlayarak üç hastaya ümit oldular.

 Bursa Acıbadem Hastanesinden ve Bursa Uludağ Üniversitesinden gelen iki ekip tarafından alınan organlar süratli bir şekilde Bursa Acıbadem ve Uludağ Üniversitesine götürüldü..

Keleşoğlu nundan alınan karaciğer ve bir böbreği, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyatı bekleyen iki hastaya ve bir böbreğini de Bursa Acıbadem hastanesinde bekleyen bir hastaya götürüldü.

Donörün organlarını alarak diğer hastalara yetiştiren iki ekip," hastanın organları başarılı bir operasyonla alındı. Organları bağışlayan aileye teşekkür ederiz. Bu tür bağışlar sayesinde insanlar tekrar yaşama tutunuyor..Organları nakledeceğimiz hastalar ve aileleri ,insanlık namına Keleşoğlunun organlarını bağışlayan aileye teşekkür ederiz." dediler.

Keleşoğlu nun alınan organları ile bugüne kadar Yalova Devlet hastanesinde üç dönörden organ alınarak diğer hastalara umut olundu.