Hastanemizden Haberler

Yalova ya rezidans hastaneYeni açılan ek hizmet binası ile hastalarına en kaliteli hizmeti sunan Yalova Devlet Hastanesi artık en modern cihazlarla özel hastaneleri kıskandırıyor

 5 yaşından büyük tüm sedef hastaları, vitiligo, vücudu kaplamayan egzamalar, başka hastalıklarla ilişkilendirilmemiş kaşıntılar, deri lenfomalarının bazı türleri ve güneşle temasla hastalığında artış gösteren hastalıklar cildiye polikliniğinde yer alan PUVA cihazı ile tedavi ediliyor.

 Yalova Diyabet Okulu, dahiliye, endokrinoloji ve diyet polikliniklerine başvuran hastaları takibe alarak, hasta ve hasta yakınlarına diyabetle yaşam, yeni tedavi uygulamaları, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik eğitimler veriyor.

 Başarıyla tedavi olan ve kilo vererek yaşam kalitesini artıran hastalar sembolik olarak oluşturulan "Zayıflama Ağacı"na duygu ve

düşüncelerini renkli kağıtlara yazarak asıyor.

 "Teşekkür Noktası" Türkiye de bir örnek uygulama olarak gösterilebilir. Hastaların memnuniyetlerini nereye nasıl bildireceklerini bilmedikleri fark edilerek oluşturulan bu nokta, açıldığı ilk gün çok büyük ilgi görmüş ve 48 teşekkür notu almış.

 

İNSÜLİN POMPASI İÇİN KAPI KAPI DOLAŞMADI

Yalova da Endokrinoloji Polikliniği ne başvuran Dalgalı Kan Şekeri olan diyabetik bir hastaya, büyük merkezlerde uygulanan "İnsülin Pompası" tedavisi uygulandı. Yalova da bir ilk olarak yapılan bu uygulamadan yararlanan 24 yaşındaki Melike Yeşilkaya, Karamürsel den geldiğini, büyük hastanelerde yaşanan sıkıntıları yaşamadan tedaviye hızlıca ulaştığını belirtti.