Hastanemizden Haberler

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi SergisiYalova Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi nde Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi görmekte olan hastalarımız için meslek edindirmeye yönelik kurslar düzenlenmektedir.

Profesyonel eğitimciler eşliğinde takı tasarımı, resim, yemek yapma, ev dekorasyon ürünleri yapımı, ahşap boyama ve bilgisayar eğitimleri verilmekte. Bunun yanı sıra tedavi süresince tiyatro ve müzik ( koro çalışması) eğitimide verilmekte.

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ünal KÜÇÜKYILMAZ ?Üretken olmanın insana vermiş olduğu haz ile kendilerini daha iyi hisseden kursiyerler tedavileri süresince hem sosyal hem de psikolojik yönden desteklenmekte ve yaşam kalitelerinin artmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Yalova Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Kazım Karabekir Mahallesi Şehit ? mer Faydalı Caddesi Ova Sokakta bulunan yeni binasında hizmet vermekte olup, merkezde hastalarımıza hizmet vermek üzere 1 uzman psikiyatrist, 1 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 hemşire, 1 sekreter, 1 güvenlik görevlisi ve 2 temizlik görevlisi çalışmaktadır.  Yeni toplum ruh sağlığı merkezi binası 3 kat + bodrum ve terastan oluşan müstakil bahçeli bir yapıdır. Merkezde Giriş ve karşılama alanı, Grup terapi alanı, Uğraş terapi odaları/rehabilitasyon alanı, Kütüphane ve okuma salonu, Yemek alanı ve beceri eğitimi mutfağı, Çok amaçlı salon, Tedavi ve gözlem odası, Spor alanları, Görüşme odası, Ekip Çalışma Odası ve diğer donatı alanları bulunmaktadır." dedi.?