Hastanemizden Haberler

YALOVA DEVLET HASTANESİ HASTA YAKINLARI İÇİN ETKİNLİKYalova Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesinde, refakatçilere yönelik "Faaliyet Odası" adı altında etkinlik saatleri düzenlenmeye başlandığı bildirildi.

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği nden yapılan açıklamada, uzun süre hastane ortamında kalan hasta yakınlarının biraz olsun rahatlamaları, ortamdan uzaklaşmaları ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla "Faaliyet Odası" kapsamında etkinlik saatleri düzenlendiği belirtildi.

Faaliyet, servis sorumlu hekimi Dr. Emine Müftüoğlu, servis sorumlu hemşiresi Ahsen Uçar, servis hemşireleri ve gönüllü hasta yakını Parla Semizoğlu tarafından organize ediliyor.W

Faaliyet saati boyunca hasta yakınları el sanatlarıyla ilgilenirken hastalarının da günlük tedavi ve genel bakımlarının aksatılmadan hemşireler tarafından yapıldığını belirten Müftüoğlu, "Hasta yakınları etkinlik saatlerinden çok memnun. Uzun süreli yatışlar olması sebebiyle artık hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanları bir aile gibi oldu." diye konuştu.

Hasta yakınları ise etkinlik saatlerinde biraz olsun hastane ortamından uzaklaşmanın kendileri için çok iyi geldiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.